TIG DC-lasapparaat - 200 A - digitaal - 230 V - Puls
Artikelnummer: EX10020165 / Model: IOTA 200
TIG DC-lasapparaat - 200 A - digitaal - 230 V - Puls
Aanbevolen accessoires meebestellen
TIG DC-lasapparaat - 200 A - digitaal - 230 V - Puls
Highlights
- digitaal, gebruiksvriendelijk display
- intuïtieve selectie van functies en parameters via toetsen en draaiknoppen
- nauwkeurige instellingsopties voor de pulsfunctie, evenals gasnastroom- en gasvoorstroomtijd
- moderne IGBT-omvormer met 2T/4T-functie en hoogfrequente ontsteking
- E-hand-lassen met Hot-Start en Arc Force
Keyfacts
TIG DC-lasapparaat - 200 A - digitaal - 230 V - Puls
Digitale technologie is niet alleen modern, ze draagt ook bij aan preciezer en overzichtelijk werken. Met het lasapparaat IOTA 200 van Welbach kunt u direct profiteren van de voordelen van digitale technologie omdat deze al meteen duidelijk worden. Het bedieningspaneel wordt niet langer gedomineerd door een groot aantal toetsen. In plaats daarvan vindt u maar een beperkt aantal toetsen, een draaiknop en een display, dat u intuïtief kunt gebruiken voor uw laswerkzaamheden.
Digitale technologie last alles nauwkeuriger aan elkaar
Met name het instellen van alle parameters verloopt via het overzichtelijke bedieningspaneel bijzonder eenvoudig. De draaiknop en de toetsen voor het selecteren van de functies en lasparameters zijn gemakkelijk toegankelijk en eenvoudig te bedienen, zelfs met lashandschoenen. De intuïtieve menunavigatie maakt een moeiteloze aanpassing van alle waarden, zoals pulsfrequentie, gasnastroomtijd of lasstroom, mogelijk. Alle geselecteerde parameters zijn duidelijk zichtbaar op het leddisplay.
De pulsfunctie is vooral handig bij het lassen van dunne platen. Zelfs onder moeilijke omstandigheden kan de lichtboog worden gestabiliseerd omdat de pulsfrequentie kan worden geregeld tot 200 Hz. Het is ook mogelijk om verschillende parameters te selecteren, zoals de begin, basis- of eindstroom voor het lassen met pulsstroom en deze optimaal aan te passen aan het werkstuk met behulp van de draaiknop.
De moderne IGBT-omvormer maakt indruk met de precieze implementatie van de geselecteerde lasparameters en maakt dus perfecte lasnaden mogelijk. Bovendien ondersteunt het een moeiteloze overschakeling tussen de typische TIG-lasfuncties en het eenvoudige omschakelen tussen het 2- of 4-taktlassen. De lasboog wordt geactiveerd via de bewezen hoogfrequente ontsteking (HF).
De ergonomisch gevormde lastoorts produceert tijdens het TIG-lassen weinig vonken en spatten en maakt lasnaden van hoge kwaliteit en zuiverheid mogelijk, die nauwelijks vervormen. Het TIG-lasproces van het IOTA 200 lasapparaat maakt gebruik van gelijkstroom (DC), zodat het voor bijna alle soorten metaal en hun legeringen, zoals koper, nikkel, titanium of staal, kan worden gebruikt. Het lassen is mogelijk vanuit verschillende posities, of het nu verticaal, horizontaal of boven het hoofd is.
E-hand – Flexibel elektrodelassen zonder extra gas
E-hand-lassen (MMA) vereist geen extra gas en kan zelfs bij harde wind buiten worden uitgevoerd. Het lasapparaat genereert een zeer stabiele stroom, waarbij de spanning veilig wordt gehouden. Hierdoor worden zeer goede lasresultaten bereikt bij een verscheidenheid aan metalen.
De hot-start-functie van het elektrode-lasapparaat zorgt voor een kortstondige verhoogde lasstroom aan het begin van het lasproces. Deze "hete start" verwarmt de lasnaad optimaal op het beginpunt, zodat de elektrode niet gaat kleven en vanaf het eerste moment stabiel gelast wordt.
Met behulp van de ARC FORCE-functie kan de lichtboog worden aangepast aan het te lassen materiaal en de gewenste dichtheid van de lasnaad. Via het digitale bedieningspaneel kunt u het ampèreniveau instellen voor ARC Force en de duur voor hot start.
De E-hand klem houdt zelfs grote elektroden met een diameter van maximaal 5 mm vast. Met de E-hand-lasmethode last het apparaat materialen met een dikte van 1,5 tot 10 mm, zoals staal, ijzer, gietijzer, nikkel of koper. Met het lasapparaat kunnen installaties en het onderhoud van leuningen, trappen, poorten en deuren, containers of systemen van metaal op professionele wijze worden uitgevoerd.
De krachtige luchtkoeling en oververhittingsbeveiliging van het lasapparaat, die worden weergegeven naast het leddisplay, zorgen voor de betrouwbaarheid en de lange levensduur van dit lasapparaat. Een handvat in een stevige metalen behuizing vergemakkelijkt het transport van het apparaat, de meegeleverde slangen en kabels met een lengte van 2,6 tot 3,7 m, zorgen voor maximale bewegingsvrijheid tijdens het lassen.
Een IGBT is een bipolaire transistor met geïsoleerde gate-elektrode. De afkorting staat voor IGBT Insulated Gate Bipolar Transistor. Zulke halfgeleiders worden steeds meer gebruikt in vermogenselektronica, omdat ze de voordelen van twee soorten transistoren combineren. Ze kunnen veel vermogen schakelen met een kleine stuurspanning. Een ander voordeel is resistentie tegen kortsluiting, aangezien de IGBT de stroomdoorgang begrenst. IGBT's zijn een ontwikkeling van MOS-FET techniek.
Krachtige ventilatoren zorgen voor een optimale koeling van de behuizing.
Voor TIG/MIG/MAG-lassen is het noodzakelijk dat er een beschermgas wordt aangewend. Edelgassen, semi-inerte gassen en mengels worden hiervoor gebruikt. Denk aan helium, argon en koolstofdioxide. Een reduceerventiel regelt de toevoer van het gas. Het ventiel wordt beheerd via een knop op de brander.
Het apparaat werkt met een 1-fase aansluiting (230 V +/-10%).
Een contactloze HF-ontsteking levert een schone las op in TIG-modus.
De tijd tussen het drukken op de branderknop tot de ontsteking van de toorts. Gedurende deze tijd opent het reduceerventiel. Het gas duwt de zuurstof uit de gasleiding en vormt een beschermende atmosfeer voor de toorts.
Waarde van de uitgangsstroom na boogontsteking. Deze waarde kan naar wens worden aangepast. Voor precisielassen wordt aanbevolen om het vermogen te verminderen om vervolgens te starten met lassen.
De tijd waarin de waarde van de uitgangsstroom daalt tot de eindstroom.
De tijd waarin de waarde van de uitgangsstroom daalt tot de eindstroom.
Waarde van de uitgangsstroom aan het einde van het lassen. Lassen met eindstroom voorkomt het ontstaan van kraters aan het einde van de lasnaad.
De tijd na het beeindigen van de las, waarin gas uit de brander stroomt. Hierdoor koelt de toorts en wordt de lasnaad beschermd tegen oxidatie.
Deze functie vermindert het effect van warmte op het materiaal. Het is vooral geschikt voor het lassen van dun plaatmateriaal. Bij TIG-lassen is het perfect voor aluminium.
Frequentie van de puls tijdens het lasproces (in pulse modus).
Stroom die de toorts in PULSE-modus nodig heeft.
Betekent dat het lasproces van start gaat bij het indrukken van de toortsschakelaar en stopt als schakelaar wordt losgelaten.
Door het indrukken van de toortsschakelaar opent het reduceerventiel en komt het gas vrij. Nadat het gas begint te stromen ontvlamt de toorts met startstroom. Na het loslaten van de toortsschakelaar verhoogt de waarde van uitgangsstroom naar lasstroom. Het lasproces stopt wanneer de toortsschakelaar opnieuw wordt ingedrukt.
Deze functie vergemakkelijkt het ontsteken van de toorts, aangezien de spanning bij ontsteking automatisch wordt verhoogd. Na ontsteking schakelt de machine automatisch terug naar de vooraf ingestelde spanning.
Ondersteunt het lasproces met verhoogde vlamboogstabiliteit en een geoptimaliseerde materiaaloverdracht.
Lassen met een niet-afsmeltbare elektrode gekoeld door inert gas.
Lassen met beklede elektrode (elektrisch lassen).
Keuze tussen de modus '2T' en '4T'.
Met deze knop kan de lastechniek worden gekozen.
Toont de snijparameters.
Bij oververhitting of storing brandt dit LED-lampje.
Moet ik het werkstuk voorbereiden om te lassen? En zo ja, hoe?
Chemische en licht ontvlambare stoffen moeten voorafgaand aan het lassen van het oppervlak worden verwijderd omdat deze kunnen ontbranden en giftige stoffen kunnen afgeven.
Hoe kan ik het apparaat reinigen?
Het apparaat moet worden losgekoppeld van het elektriciteitsnet voordat u het schoonmaakt. Gebruik reinigingsmiddelen die corrosie voorkomen.
Kan ik een voetpedaal op het apparaat aansluiten?
Nee, er is geen voetpedaalaansluiting voorhanden bij deze lasser.
- TIG-lasapparaat IOTA 200
- Elektrodehouder met kabel: 3,6 m
- Massakabel met klem: 2,6 m
- Lastoorts met slangenpakket: 3,7 m
- 3 gasmondstukken (5, 6, 7 mm)
- lange toortsdop
- korte toortsdop
- 3 spankokers (2,0 / 2,4 / 3,2 mm)
- Spankokerbehuizingen
- Gebruiksaanwijzing
Wees de eerste om dit product te beoordelen